Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18

2 participanți

In jos

Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku)  +16/+18 Empty Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18

Mesaj Scris de KiDda.Mica Mar Sept 07, 2010 8:38 pm



Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
1. Nu voi folosi liniile de pausa la cuvinte ci voi scrie ceva de genu (s au);
2. Nu se stie cat de curand voi pune continuarea;
3. Nu pot continua daca nu am cel puin 2 comu ri Razz ;
4. In poveste voi pune emoticoane daca vreau sa va arat o emotie Very Happy ;
5. Sper sa va placa fic ul si mai ales Rock ul Very Happy Razz.


Capitolul 1
~Inceputu~
Sasuke: -Haide Kiba, nu fi pisica fricoasa! Sau esti deja!! A zis Naruto in pozitie de “atac” aratand spre ultima felie de pizza de pe masa.
-Ham ham…
-Asa Akamaru spunei! A zis Kiba catre catelul s au.
-Scuze, dar nu intelez pisiceasca! A zis naruto incepand sa rada.
Da cred ca deja sunteti confuzi. Eu sunt Sasuke Uchiha si am 18 ani. Am parul negru , la spate este scurt si il fac tepi iar in fata am doua suvite mai lungi; ochi mei sunt la fel de negrica noatea. Sunt imbracat cu niste pantaloni negri cu doua curele in forma de “X”, o camsa bleomarin cu maneci scurte deschisa si un tricou alb pe dedesupt, la gat am o cravat neagra si la pe maini am niste manusi negre; sunt incaltat cu niste tenesi portocali si in cap am o sapca. Fac parte din trupa ,,Dream Demon” si suntem intr un turneu in toata lumea. Ne apropiem de sfarsit, momentan suntem in Bucuresti, capitala Romaniei. Eu sunt solist si chitarist. Alaturi de mine mai sunt Naruto – un baiat energic cu parul blond si cu ochi ca cerul – solist si chitara-bass; Kiba si Akamaru – este un baiat istet cu parul saten si ochi caprui, cand noua ne vin idei el le transforma in cantece si Akamaru este cainele lui alb – se descurca bine cu tobele; Neji este la clape sau la chitara, depinde de dispozitia lui – are parul satel lung si prins intr o coada la spate si ochi lila. A da, era sa uit de ,,dragul” nostru manager Shikamaru – are parul saten si ptrin intr o coada sus si are ochi caprui – este de treaba, doar cand este Temari prin preajma ca in rest ee…gata tac!
-Hei baieti!Am venit si am adus si pizza ca sa nu va mai certati pe ultima felie din nou!
-De parca ar fi posibil! A zis Neji.
Ea este Hinata – o fata cu parul negru cu reflexi albastrui si cu ochi lila – ea este verisoara lui Neji si in acelasi timp prietena lui Naruto dar si a noastra.
-Eram sigura ca asa o sa va gasesc! Apropo vine Shikamaru si e in toane bune.
-Nu ne mira! Toata noaptea a scartait patul! Se auzea chiar si dupa sforaitul lui Kiba.a zis Naruto.
-Pun pariu ca iara vine cu cravat legata de mana. Am zis razand.
-Intrebare! Cu ce ati ascultat la usa de data asta?
-Cu paharu, da cine a zis ceva de usa? A zis naruto aruncand paharu unde va in spatele lui spargandu se.
-Naruto, doar nu se aude prin perete!
-Cine zice? La felul cu facea Temari, se auzea si fara pahar.
-Uau ati evoluat, de la usa la perete! Sunt mandra de voi, de ce nu ma mira? Ok, eu trebuie sa plec, ne mai vedem.
-Hei baieti! Concert in 15 minute, miscativa! A zis Shikamaru cu cravat legata de mana.
Hinata nu apucase sa iasa si cazuse in fund de ras la fel ca si noi. E clar ce sa intamplat aseara. Hinata sa ridicat de jos inca razand si a iesit in graba din camera. Oare unde se grabea asa de tare?
Sakura: In sfarsit am ajuns in Bucuresti. Sunt Sakura Haruno, fiica sefului ANBU, Kinaru Haruno si am 17 ani, peste o luna fac si eu 18. Am parul lung sir oz; peste tot unde ma duc las doua suvite sa mi cad ape fata. Ochi mei sunt versi ca iarba iar cand sunt nervoasa se inched la culoare. Imi place sa ma imbrac ca un emo sau rock er.
Dup ace am coborat din avion m am indreptat spre iesirea din aeroport. In fata era o Toyota yaris neagra foarte draguta, care ma astepta. Din ea a coborat un baiat inalt cu parul negru prins la spate, are ochi negri si este foarte dragut. El este Itachi, fratele meu mai mare; el are 19 ani.
-Pustuaico! In sfarsit ai ajuns! A zis deschizandusi bratele si venind spre mine.
-Da, in sfarsit am aterizat! Crede am ca o sa raman acolo! Am zis luandul in brate.
-Hey, am o surpriza pentru tine; bine poate doua. Haide, coboara din masina. A zis razand.
-HINATAA!!! Am strigat si am luat o in brate.
-Si eu ma bucur sa te vad Sakura dar nu vreau sa mor sufocata! A zis incercand sa respire.
-Scuze Hinata, doar ma bucur sa te vad. Itachi care e a doua surpriza?
-Concert Rock! Dream Demon este un turneu si acum canta in Tineretului, in SK8 park.
-Tare! Nu I stiu. Am zis razand.
-Auoleu soro – a zis Itachi razand – nu mai sti nimic de muzica. Cat timp te ai intrenat in scoala aia?
-Hmm…nu stiu, aproape un an?
-1. Trupa a aparut acum un an;
2. Daca vrem sa ajungel cat timp canta ei ar trebui sa ne grabim.
-Nici o problema fetelor! Va duc acolo in cel mult 15 min.
Drumul a fost lung dra am ajuns in 15 min. cum a zis Itachi. Se auzea muzica de jos de la orasel – unde am oprit – practic am facut 20 de min.
In SK8 park erau o gramada de emo, rock eri, sk8 tari si bike ari frumosi. Se pare ca noi am ajus la pauza.
-Hey, la fix! Itachi eu o duc pe Sakura sa l vada pe Naruto, vi sit u?
-Nea…il vad dupa. Va astept aici!
-Ok! Haide Sakura!
Hinata ma luat de mana rasucindu ma putin si ma dus pana in spatele scenei. Acolo I am vazut pe membri trupei cum se pregateau de spectacol.
-Hey baieti, m am intors!
-Hinata! A strigat un baiat blond luand o in barte pe bruneta. Tu cine esti? A intrebat blondul zambind.
-Eu sunt Sakura Haruno, si este prima mea vara aici, ma rog cat mai este din ea. Am zis zambind.
-Eu sunt Naruto Uzumaki si am 18 ani ca ceilalti membri din trupa.
Dar nu am apucat sa spun ceva din cauza unui catelus dragut care ma daramase.
-Hey! Date jos nebunule! am zis razand.
-Akamaru, nu i frumos! A strigat in baiat brunet. Cereti scuze.
Akamaru sa asezat in fund si mi a dat labuta in semn de “scuze”.
-Nu i nimic. Este foarte simpatic.
Catelusul sa ridicat si ma apucat usor de maneca de la hanorac sa ma ajute sa ma ridic.
-Mersi!
-Eu sunt Kiba Inuzika iar esl este cainele meu, Akamaru. Sakura, nu? Imi cer scuze pentru…
-Nu i nimic! Am zis intrerupandu l.
-Sakura? A stigat un baiat inalt care tocmai iesise de la baie cred.
-Neji! Ce ma bucur sa te vad! Am zis luandu l in brate.
-Stati! Voi doi va cunoasteti? A intrebat Naruto nedumerit.
-Da! Eu, Hinata si Neji ne cunoastem de 16 ani. Suntem ce i mai buni perieteni.
-Gata cu joaca! Miscativa pe scena! A stigat un baiat dintr o camera alaturata.
-Shikamaru taci!! Au stigat toti in cor.
Eu si Hinata am coborat si ne am intors la Itachi si i ma povestit cele intamplate. Cand am fost acolo era un baiat care era nai retars si nu sa prezentat. Era brunet si foarte dragut.
Baieti au uract pe scena si eu inceput cu melodia “Dying for an angel”.

You're awake in your darkest dream
I have come for you
And nobody can hear you scream
When I reach for you

Don't you remember they're feeding your face
Before they have carved you in stone
And don't you remember your sweat and your pain
When you were drawn to the bone
When you were left on all alone

Chorus:
Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me

Living on a dream
Lonely call to dial
Head up, feet down in the fire
Can I tell your gone
Dying for an angel
Everyday

Where do we go from the apology
What do I leave behind
How will I stand what I'll have to say
This reflexion of mine
Colitteral damage, your sacrifice
Got a longer fly alone to fall
Gotta tear down the walls of love and light
You have come on your own
You will go on all alone

Chorus

(Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me)

Chorus


Apoi au uramt “Crying” , “I don t wanna miss a thing” , “Monster”. Dupa terminarea concertului ne am dus la Hinata acasa sa mai petrecem timp cu ea si prieteni ei.
-Asa…acum ca suntem intr un loc ferit de paparati, Sasuke poate ar trebui sa faci cunostinta cu Sakura si Itachi.
-Salut sunt Sasuke Uchiha,pa! Ma duc in gradina!
-Scurt si la obiect. El este Sasuke pe care l stim. A zis Naruto.
-Si iubim. A continuat Kiba.
-Tu ca eu nu s gay! A zis Naruto razand.
-Stiti, eu vreau sa mi termin cantecul. Ma duc in gradina departe de bataie!
-Sakura, tu scri catece? Si ce bataie? A intrebat Shikamaru.
-Da, scriu! Si I am aratat cu degetul spre Naruto si Kiba care erau pe jos.
Am iesit din casa si m am asezat la umbra unui cires batran. Mi am deschis caietul si am inceput sa fredonez.
-God took my soul
Far in the haven
My body lies on the streets
Without anyone nothing him
But my pain is on the ground
R: Appear pictures of life
Past and present
I life there breathless
I want to go back
Go top and down
In the afterlife
Alone to the street
No one pain sursoundings
Just me and the streets desert
R:
I try to open my eyes
Of nowere appears a light
And I realize that
Next to me ar my friend
My true friend

Si acum pauza! am zis inchizand caietul. Macar am mai sris o strofa. Mi am aruncat caietul langa copac si m am dus intr o livada. In mijlocul livezii era un copac mare plrin de zgarieturi.
-Mi a fost dor de locul asta. Mi am dat jos hanoracul si am inceput sa ma antrenez pe copac.


Sasuke: Are voce frumoasa si este buna la scris cantece. Poate ar trebui sa vorbesc cu ea. Dar mai intai trebuie sa o gasesc.
Am coborat din copacul unde am stat ca o maimuta si i am luat caietul de pe jos. Are idei bune. Am inceput sa ma plimb in cautarea rozaliei si am gasit o intr o livada. Cand am ajuns la poarta rozalia isi scosese o sabie si a inceput sa loveasta trunchiul unui copac. Se misca bine pentru o fata. Printr o miscare smucita si prea rapida rozalia a infipt sabia in copac cazand la pamant si tinanduse de cotul drept. Nu plangea doar se zvarcolea de durere. Al lasat caietul langa hanorac si m am dus la ea. Era prea ocupata de cot ca sa se mai mire ca eu sunt acolo.
-Nu te mai misca atat! Acum aratami mana.
-Nu o pot tine dreapta! Este…ca si cum..sar fi indepartat osul.
-Atunci sa l punem la loc! Daca vrei sa tipi muscama de mana. Am zis si mi am pus mana aproape de gura ei.
Am apasat cu putere pe cotul ei si ea ma muscat pana la sange. Am incercat sa I intend mana fara sa I provoc alte dureri. Mi a dat drumul ma mana cat i o bandajam pe a ei.
-Scuze, nu stiam ca musc asa tare. A zis soptind.
-Nu i nimic, nu ma doare dar tot trebuie s o acopar ca sa nu se infecteze. Cat drespre tine, vei fi bine cu mana dar fara antrenamente cel putin 2 saptamani.
-Mmm….bine. a zis bosumfata.
Ne am intors in casa dar mai bine nu o faceam. Naruto si Hinata lipseau, Kiba si Neji erau pe jos imbratisati iar Shikamaru de uita la ei ca la felu 14.
-Fratilor, ce ati facut aici? A intrebat rozalia uimita. Unde sunt Hinata si Naruto?
Am traso usor pe rozalie si I am aratat cu degetul in sus. A inteles repede dar inca era nedumerita cu cei doi beti de pe jos.
-Daca ii lasi singuri cu bautura cam o ora asa ii gasesti; zici ca s gay. Odata i am gasit cand…..sti tu. Am zis razand.
-Oou…si Shikamaru? Asta ce mai are?
-Nu am nimic. Doar ma uit la prostia omeneasca.
Eu si rozalia am inceput sa radem. Avea un ras dragut ca un clopotel.Cred ca fata asta va reusi sa topeasca gheata din inima mea..pusa la moartea parintilor mei.

POZE:
http://th09.deviantart.net/fs43/300W/i/2009/089/a/3/Modern_Naruto___Colored_by_VampireTrouble.jpg Naruto

http://a493.ac-images.myspacecdn.com/images01/35/l_5e7e5a0bab118333d9759e4eff369d74.jpg Kiba si Akamaru


http://fc07.deviantart.net/fs13/f/2007/112/4/7/Shikamaru_Nara_by_cryptcreeper_Itachi.jpg Shikamaru

http://fc06.deviantart.net/fs21/f/2007/265/a/0/Neji___Tea_Room_by_ByakuganLove.jpg Neji

https://media.photobucket.com/image/Hinata%20modern/SunsetKatana/Naruto/Hinata/hinata85.jpg Hinata

http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2010/023/3/d/Itachi_Uchiha___Contest_Entry_by_yuna2025.jpg Itachi


Muzica:

https://www.youtube.com/watch?v=quH_vUCdy2o Dying for an angel
https://www.youtube.com/watch?v=o1LjSKWlQQ0&feature=related Crying
https://www.youtube.com/watch?v=flYbCJN4fWk&feature=related I don t wanna miss a thing

https://www.youtube.com/watch?v=1mjlM_RnsVE Monster

KiDda.Mica
KiDda.Mica

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku)  +16/+18 Empty Re: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18

Mesaj Scris de anny Dum Iul 10, 2011 7:44 pm

Next nu ezista .... scratch

anny

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum